Tarihçe

DEICO 2013 yılında Ankara’da bir grup tecrübeli test mühendisi tarafından kuruldu. İlk olarak In-Circuit-Test (ICT) test fikstürleri ile elektronik üreticilerine ürün ve hizmet desteği vermeye başlayan şirketimiz kısa süre içende Aselsan, TAI ve Arçelik gibi kurumlara ürün satışı gerçekleştirerek büyüme trendine girdi.
2015 yılında şirketimiz ilk fonksiyonel test cihazlarını üreterek satışlarını gerçekleştirdi. Aynı yıl içinde çalışan sayısını 12’ye yükselterek büyümesini devam ettirdi ve ODTÜ Teknokent’teki tasarım ve üretim tesisini devreye aldı. National Instruments firması ile partnerlik sürecini başlatarak Otomatik Test İstasyonları (ATE) ile ürün gamını genişletti.
2016 yılı içinde ISO 9001 Kalite Yönetim sistemini devreye alarak ürün ve hizmetlerinde kalite hedefini geliştiren DEICO aynı yıl içinde beyaz eşya ve otomotiv gibi farklı sektörler için üretim test altyapıları geliştirmeye başladı. Çalışan sayısı 20’ye yükselirken sektörün en büyük firmalarından biri haline geldi.
Ankara Teknopark’taki yerleşkesine 2017 yılında taşınan DEICO, ATE’lerden Fonksiyonel Test Cihazları’na, TPS’lerden Sistem Entegrasyon laboratuvarlarına kadar farklı test çözümleri sunan büyük bir test şirketi haline geldi. Çalışan sayısı 36’ya yükselirken, Aselsan, TUSAŞ, Tübitak SAGE, Tübitak Uzay ve Arçelik gibi dev şirketlerin test cihazları konusunda güvenilir ve onaylı çözüm ortağı konumuna geldi.
2020 yılına gelindiğinde özellikle beyaz eşya ve tüketici elektroniği sektörü için geliştirilen görüntü işlemeli test sistemleri ve görsel denetim altyapıları ürün gamına eklenerek ürün çeşitliliği artırıldı. Çalışan sayısını 60’e; faaliyet gösterdiği sektör sayısını 4’e; toplam kapalı alanını 750 m2’ye yükselterek Türkiye’nin en büyük test mühendisliği şirketi olarak faaliyetlerine devam etmekte olan DEICO; dünyanın test ve ölçüm alanlarında en büyük şirketlerinden biri olma vizyonu ile geleceğe yürümektedir.

Ekibimiz

DEICO kurulduğu günden bu yana en önemli gücünün sahip olduğu insan kaynağı ve tecrübe olduğu bilinci ile ekibini oluşturmuştur. Hızla büyüyen ekibimiz test, ölçüm ve doğrulama konularındaki yetkinlikleri tamamlanan sayısız proje ile kanıtlanmış olan, test tasarım mühendisleri, mekanik tasarımcılar, yazılımcılar, proje yöneticileri, kalite uzmanları, teknik ressamlar, üretim teknikerleri ve diğer idari profesyonellerden oluşmaktadır. Aynı zamanda NI, Keysight ve Siemens gibi konusunda uzman birçok partner ile mevcut olan işbirliklerimiz de ekibimizi büyüten ve geliştiren bir başka unsurdur.
Test cihazı tasarımı konusunda farklı yetkinlikteki uzmanlardan oluşan ekibimiz, donanım tasarımından, gömülü yazılıma; mekanik tasarımdan, kaliteye kadar çeşitli konularda çalışmalar yapmakta ve kendi konularında sahip oldukları tecrübeyi ürünlerimiz ve hizmetlerimiz kanalı ile müşterilerimize aktarmaktadırlar.
Tecrübeli ama bir o kadar da genç bir ekipten oluşan DEICO her yıl gerçekleştirdiği farklı sosyal etkinlik ve eğitimler kanalıyla çalışan motivasyonunu, iletişimi, gelişimi ve şirkete bağlılığı en üst seviyede tutmayı hedeflemektedir.
Kadınların iş hayatına katılımının önemini bilen bir şirket olmanın verdiği bilinçle hareket eden DEICO büyüyen şirket organizasyonu içinde kadın çalışan sayısını her geçen gün artırarak ve her pozisyonda eşit ve yeterli şans vererek kadın çalışan oranını en az %50 seviyesine çıkarmayı hedeflemektedir.

Sertifikalar

Tesisimiz

DEICO Ankara Teknopark'ta yer alan modern yerleşkesinde çalışmalarını sürdürmektedir. İnşaatı 2017 yılında tamamlanan tesisimiz üretim, mühendislik, depo, sosyal tesis gibi farklı alanları içeren; hem çalışma hem de eğlenme ve dinlenme imkanlarını barındıran alanlara sahiptir.
Mühendislik bölümü son derece modern bir yapıya sahip, çalışan motivasyonu için kritik bir rol oynayan, ekip çalışmasını öne çıkaran bir tasarıma sahiptir. Fiziksel imkanların yanı sıra farklı nitelikteki projelerin tasarım ihtiyaçlarını karşılayacak altyapıya da sahip olan mühendislik birimimiz ekibimizin ihtiyaç duyduğu rahat çalışma imkanını da bu yönü ile sağlamaktadır.
500 m2 büyüklükteki üretim bölümümüz, ESD korumalı laboratuvarı, depo, stok ve paketleme alanları ile cihazlarımızın üretimi, testi, paketlemesi ve sevkiyatı için gerekli fiziki şartları sağlamaktadır. Üretim bölümümüz buna ek olarak geniş bir makine ve teçhizat altyapısını da barındırmaktadır.
DEICO Cafe günün farklı saatlerinde Dart, Play Station, Langırt, Satranç ve Othello gibi oyunlar oynamayı veya bir kahve içip dinlenmeyi sağlayacak ortamı çalışanlarına sunmaktadır.
Çalışanlarımızın mutluluğu ve motivasyonu bizim için en önemli hususlardandır. Bunun sağlanmasının bir gereği olarak da tesisimizde ekibimizin eğlenip dinlenebileceği alanları barındırmaktayız.

Çözüm Ortaklarımız ve Referanslar

Güvenilir yerli ürün ve mühendislik çözümleri sunan Ar-Ge odaklı partnerimize elektronik donanım test alanında çözüm ortaklığı sunmaktayız.

Uzay ve havacılık teknolojileri konusundaki çalışmalarıyla Türkiye’ye öncülük eden uygulama enstitüsünün test konusundaki çözüm ortaklarından olmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Savunma teknolojilerinde Türkiye’yi bağımsız kılma çabaları doğrultusunda, yüksek katma değere sahip ürün ve hizmet sağlanmasında çözüm ortağımız ile birlikte olmanın gururunu yaşıyoruz.

Özgün tasarımlarıyla bir dünya markası haline gelen, havacılık ve uzay sanayisinde küresel ilk yüz firma arasında yer alan partnerimizin çözüm ortağı olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Güven veren tasarımları ve teknolojiye yön veren duruşuyla Türkiye’nin milli teknoloji firmasının yanında olmaktan onur duyuyoruz.

Test ve ölçüm cihazlarıyla küresel nitelikte sayısız firmanın tercih ettiği National Instruments firmasının Türkiye’deki tek test partneriyiz.

Sınır tarama testlerinin öncü ve lider firmasının Türkiye temsilciliğini sürdürmekteyiz.

Dayanıklı tüketim ve tüketici elektroniği alanında Türkiye’nin lider firmasının çözüm ortakları arasında yer almaktayız.

27 askerî fabrika ve 3 askerî tersanenin nitelikli ve alanında uzman iş gücü ile 30 yılı aşkın inşa, modernizasyon, tamir, bakım ve idame tecrübesine sahip kurumuna ileri teknoloji test cihazlarımızla destek veriyoruz.

Bilgi ve iletişim teknolojileri alanında profesyoneller tarafından tercih edilen önde gelen firmalarından biri olan tedarikçimizin özellikle test ve ölçüm ürünlerinden faydalanmaktayız.

Türkiye'nin roket ve füze tasarımı, geliştirilmesi ve üretimi konularında lider kurumuyla birlikteyiz.

Test, ölçüm cihaz ve sistemleri konusunda müşteri-tedarikçi ilişkisinde işbirliklerimizi sürdürüyoruz.

Türk Savunma Sanayisi’nin önde gelen sistem tedarikçilerinden biri olan müşterimizle çalışmanın gururunu yaşıyoruz.

Teknoloji uzmanlığı hususunda yenilikçi ve güvenilir yazılım hizmetleri oluşturan müşterimize test çözümleri sunuyoruz.

Dünyanın güvendiği ve saygı duyduğu Türk savunma şirketine elektronik test çözümleri tedariği sağlıyoruz.

Akü sektörünün dev şirketine başta Ar-Ge çalışmalarında test ve ölçüm otomasyonu desteği sağlıyoruz.

Otomotiv sanayisinin elektronik tedarikçisine yüksek yoğunluklu kartların otomatik testleri için çözüm sunuyoruz.